Modlitba pro dobu postní

13.02.2021

(Anselm Grün - modlitba pro dobu postní)


Netěším se na dobu postu, ale vím, že mi prospěje. Prosím tě tedy, dobrý Bože, aby se pro mě stala časem milosti, časem vnitřního očištění a svobody. Dej, ať rozpoznám, kde jsem se zapletl do závislostí. Daruj mi tyto dny postní doby jako dobu cvičení vnitřní svobody. Očisti mě od pochmurných emocí, od hořkosti, zklamání a hněvu, aby na poli mé duše mohla vyrůst dobrá a plodná pšenice.

Dobrý Bože, ty sám dáváš tuto postní dobu, abychom se připravili na Velikonoce, na nový život, který se v nás chce rozvinout. Má to být obrácení a změny smýšlení. V minulém roce proběhla postní doba tak rychle kolem mě. Chtěl bych letos prožít tuto dobu tak, aby se změnily mé návyky a mé myšlení se mohlo proměnit.

Chtěl bych se jeden den této doby vědomě postit a modlit za jednoho člověka. Nechci, aby to byla rychlá a nezávazná přímluva. Chci se za něj postit, aby si uvědomoval, že je tebou požehnaný. Půstem mi bude mé tělo celý den připomínat tohoto člověka. Dobrý Bože, přináším tohoto člověka do tvého milosrdenství, aby našel, co potřebuje pro tvou cestu a svůj vnitřní pokoj. Naplň ho svým Duchem, aby nalezl své pravé "já" a dostal se do souladu se svou podstatou a tvou vůlí.

AMEN